Z WIZYTĄ NA ŁOTWIE

W ramach partnerskiego projektu szkół Comenius „Uczenie się przez całe życie” w dniach 6 – 10.11.2012r. na Łotwie w miejscowości Madona odbyło się spotkanie grup biorących udział w projekcie. Obecne były delegacje z Hiszpanii, Włoch, Chorwacji, Rumunii, Turcji, Łotwy i Polski. Polskę reprezentowali nauczyciele ze Szkoły Podstawowej nr 79 z ul. Jesionowej w Poznaniu. Przedstawiciele państw obecni na spotkaniu wybrali zaprojektowane przez dzieci logo projektu. Wszyscy uczestnicy spotkania obejrzeli prezentacje na temat „ Mój kraj, miasto, dzielnica, szkoła” oraz zapoznali się z kulturą Łotwy. Zaplanowane zostały terminy następnych spotkań, podczas których prezentowane będą wykonane przez dzieci m.in. kalendarze oraz książka kucharska zawierająca przepisy na potrawy z krajów biorących udział w projekcie.