TYDZIEŃ EDUKACJI GLOBALNEJ 2016

Tegoroczny Tydzień Edukacji Globalnej był podsumowaniem działań związanych z realizacją projektu, w ramach którego uczniowie wykonali prace plastyczne pod hasłem przewodnim. Prace zostały zaprezentowane na holu szkoły oraz zinterpretowane przez uczniów według własnych wartości pod przewodnictwem nauczyciela. Uczniowie klas czwartych gościli na lekcjach wolontariusza, który przedstawił warunki życia w odległych krajach Ameryki Południowej.

Uczniowie przyjęli również zaproszenie Ośrodka Rozwoju Edukacji do udziału w konkursie, plastycznym „Jak wyobrażam sobie kraje rozwijające się po roku 2030”, który realizowany  jest w ramach projektu „Edukacja globalna. Liderzy Edukacji na rzecz rozwoju”, współfinansowanego z programu polskiej współpracy rozwojowej Ministerstwa Spraw Zagranicznych RP 2016.