PERU – OJCZYZNA ZIEMNIAKA I PUSZCZY AMAZOŃSKIEJ.

24 listopada 2016 roku, po raz drugi klasa I b gościła w swojej sali p. Agnieszkę Sadowską – Konczal. Tym razem tematem lekcji było dalekie Peru- ojczyzna ziemniaka i puszczy amazońskiej. Dzieci dowiedziały się wielu ciekawych rzeczy o lasach tropikalnych i zwierzętach zamieszkujących ten rejon świata. Oglądały niezwykłe „rysunki” z Nasca. Same uzupełniały fragmenty tych rysunków według własnych pomysłów tworząc ciekawe prace. Głównym „bohaterem” spotkania był jednak ziemniak. To właśnie z ziemniaków robiły stempelki z napisem PERU. Obejrzały przygotowane przez swoją koleżankę Nicolę albumy. A na koniec obejrzały kilka ciekawych zdjęć z wakacyjnej podróży pani Pauliny Geisinger, którą na co dzień widzą w szkolnym sekretariacie.