PROJEKT COMENIUS

Nasz projekt nosi nazwę “Zwyczaje, tradycje oraz sztuka: rzeka płynąca przez Europę”. Głównym celem projektu jest zaznajomienie uczniów z dziedzictwem kulturowym krajów partnerskich. Dzięki współpracy z zagranicznymi szkołami nasi uczniowie poznają znane dzieła sztuki, muzyki oraz literatury. Dodatkowo zdobędą wiedzę na temat malarzy, pisarzy, ważnych miejsc, gier typowych dla dzieci z różnych zakątków Europy, poznają przepisy na typowe dania z krajów biorących udział w projekcie. Wymienione zostaną informacje na temat świąt oraz życia szkolnego.

Internet oraz język angielski posłużą za środki komunikacji. Wymiana pomysłów i doświadczeń między uczniami i nauczycielami z krajów partnerskich jest niezwykle ważna. Planowane spotkania pozwolą na zacieśnienie więzi oraz na pogłębienie współpracy, wymianę spostrzeżeń, poznanie kraju goszczącego oraz szkoły. Cała społeczność szkolna zostanie zaangażowane w prace nad projektem, tworzenie produktów końcowych.

Pragniemy zachęcić do odkrywania innych kultur oraz nauki języków obcych, jak również do korzystania z technologii informacyjnej (ICT). Wierzymy, że projekt będzie ważnym krokiem ku tolerancji wobec innych nacji. Mamy nadzieję, że wspólna międzynarodowa współpraca zachęci uczniów i nauczycieli do brania aktywnego udziału w społecznym i kulturowym życiu wspólnoty europejskiej.